Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak pracuje tuk

Tuk je biologicky aktivní tkáň v těle, že nejen ukládá energie, ale také produkuje hormony a jiné látky, který může ovlivnit zdraví jedince. Tuk může vyvinout téměř kdekoli na těle, ale obvykle se hromadí v následujících oblastech: podkožně těsně pod kůži, kde působí také jako tlumiče nárazů a izolátor; vnitřně, hlouběji, kolem životně důležitých orgánů, a kde je geneticky podmíněná, jako v prsou nebo boků.
 
Harvard Health uvádí, že nadměrné množství tělesného tuku, zvláště břišní viscerálního tuku, vylučuje škodlivé imunitní systém chemické látky, které mohou zvýšit riziko kardiovaskulárních onemocnění tím, že zvyšuje inzulínovou rezistenci a chronický zánět a uskutečnění citlivosti buněk na inzulin, krevní tlak a srážení krve. Další podmínky spojené s vyšším břišního tuku, i když celková hmotnost je normální, jsou rakovina, cukrovka, riziko předčasného úmrtí, zhoršení paměti a méně slovní plynulosti.

Dva druhy tuků
 
Dva hlavní typy tuků v těle jsou hnědé a a bílý tuk, a to jak zodpovědný za velmi různé věci v těle. A bílý tuk ukládá energie a živin ve velkých kapičky tuku, zatímco hnědé tukové tkáně se skládá z malých kapek spálilo vytvářet tělesné teplo.
 
Drobní savci, jako hlodavci udržet hnědé tukové tkáně po celý svůj život. Lidé jen mají bohaté zásoby jako děti. Děti postrádají schopnost vytvářet tělesné teplo, takže třes hnědá tuk je spálen k udržení tělesné teploty. To bylo si myslel, že hnědý tuk zmizel v dospělosti, ale rozvíjející se důkazů vyplývá, že můžeme ponechat malou částku, která se zdá být více aktivní v chladnějších měsících. Vědci také zjistili, že libové jedinci mívají více tuku než hnědé ty, kteří trpí nadváhou nebo obezitou.